motto :
každý, kdo odejde do důchodu, si začne po určité době vymýšlet ptákoviny
a protože nejsme s manželkou výjimkou, koupili jsme si horská kola . . .

Vítejte v přehledu výletů, výletků a všech našich dalších cyklo-akcí.


Webová prezentace byla vytvořena pro udržení a oživení našich vzpomínek a zážitků a pro inspiraci a návnadu všech příznivců staro-nového dopravního prostředku, tedy kola. Předkládaná cyklo-činnost má několi forem :
Vejšlapy povodím Mratínského potoka. Jsou akcí hlavně nadšenců obce Líbeznic a jejich příznivců, konají se dvakrát ročně (na jaře a na podzim), a jsou určeny pro všechny pěšoturisty, cykloturisty, jejich děti, vnoučata a ostatní příbuzné a známé, psy a další domácí mazlíčky. Jde a jede se za každého počasí.
Cyklotoulky po blízkém i vzdálenějším okolí Líbeznic, určené k udržení kondice, ke zlepšení nálady i udržení hmotnosti (česky váhy) jedince. Cílem nejsou najeté km, ale samotná jízda na kole a v neposlední řadě i zmapování funkčnosti a kvality míjených a zejména navštívených občerstvovacích stanic.
Zájezdy. Např. Alpy I aneb "Po rovině napříč Alpami PLUS", náš první cyklozájezd s cestovní kanceláří CK-TRIP do oblasti St. Martina am Tennengebirge, tedy oblasti Nízkých a Vysokých Taur, mezi masívy Dachstein a Tennengebirge, podél horských řek Taurach, Salzach, Gasteiner Ache a Lammer, zájezd Alpy II aneb "Po rovině napříč Alpami", pohodový cyklozájezd opět s cestovní kanceláří CK-TRIP do oblasti Zell am See, s vybranými trasami po velké části (více než jedné polovině) okruhu Tauernské cyklostezky, údolími řek Saalach a Salzach, zájezd Alpy III (Hvězdicově po Salcbursku a Bavorsku) okolo nejkrásnějších jezer Solné komory, do oblasti a bezprostřední blízkosti Dachsteinu ale i naopak bavorského Berchtesgadenu, údolími podél horských řek, do Raurisu v Národním parku Vysoké Taury i do romantického Lungau se středověkým hradem Mauterndorf, atd. atd.
Dovolené a speciální cyklo-dovolené. Bylo by nevděčností opomenout v tomto přehledu uvést nádherné projíždění po cyklo a bruslostezkách pověstného areálu Flaeming - Skate nedaleko Berlína, Gurkenradweg aneb cyklo_brouzdání podél kanálů Spreewaldu, prostě .. více napoví mini-fotoprezentace napravo a hlavně stránky jednotlivých akci. Tak do toho ...

.