motto :
každý, kdo odejde do důchodu, si začne po určité době vymýšlet ptákoviny
a protože nejsme s manželkou výjimkou, koupili jsme si horská kola . . .

11.06.2014 - Okruh na východ z Leipe, tedy: Raddusch, Kolonie Muckers, Stradow, Fleissdorf, Naundorf, Burg/Spreewald, Werben, Guhrow, Briesen, Striesow, po hrázi Sprévy, Schmogrow Bahnhof, Schlossberg, Burg/Spreewald, Burg Kauper, Leipe.


Po zkušenostech z včerejška se snažíme vyrazit co nejdříve. Je půl osmé a už to ukazuje 26°C. Dnes to bude okruh na východ od Leipe, proto při nájezdu na silnici odbočujeme doprava. Kousek jedeme po silnici a pak odbočujeme kolem mlýna (Dubkow Műhle) na cyklostezku. Překonání mostku nošením a frčíme mezi loukami na Raddusch. Evidujeme dobře zásobenou pekárnu a již většinou po silníci jedeme přes Kolonie Muckers, Stradow, Fleissdorf a Naundorf na Burg/Spreewald. Na křižovatce za Radduschem objevujeme na sloupu čapí hnízdo, to potom při každém průjezdu kontrolujeme. Cestou jen pár zajímavostí - viz fotogalerie - a jsme v Burgu. Odbočujeme z původní trasy a jedeme se podívat na místní termály. Jsme zklamáni, nejedná se o přírodní termály ale o našlechtěný areál s bazénem s termální vodou a hlavně se sousedícím hotelovým komplexem pro mající. Vracíme se na trasu a znovu většinou po silnici nebo podél ní jedeme na Werben, Guhrow, Briesen a Striesow. Konečně jsme na rozcestí u Sprévy, je už 34°C, tak dáváme polední rast. Odpočinuti ??? vyrážíme podél Sprévy po protipovodňové hrázi zpět do Burgu. Jedeme po asi metr široké asfaltové cyklostezce, je docela čerstvý větřík a jede se i přes vedro super. Po původním hradidle přejíždíme na druhou stranu a jedeme stále po cyklostezce na koruně hráze. Obloha je vymetená a na obloze dva, slovy dva, obláčky. To stálo za fotku a navíc to ukázalo i dopravní systém - nalevo panelka (hrozná) pro auta, uprostřed velice dobrá i když užší cyklostezka a napravo Spréva. Na rozcestí Schmogrow odbočujeme doleva, přejíždíme Schlossberg a kocháme se Bismarkovou věží (pomník na počest bývalého prvního kancléře, Otto von Bismarcka). Protože máme ještě roupy, zajíždíme ještě z druhé strany do Burgu. Prohlídka středu města, návrat na trasu a stop ! Před námi velmi zajímavá restaurace mezi spletenými větvemi stromů. Zajíždíme až k ní, fotíme a jdeme si prohlédnout jídelní lístek - co si dáme k obědu. To byla chyba. zděšeně prcháme a na nejbližším odpočivadle si dáváme Snikkers a vodu z bidonu. Už je 37°C ! Nastupujeme na závěrečnou část, jedeme kolem místního jezera (u nás by to byl rybník) a přes Burg Kauper dorážíme do Leipe. Cestou poznáváme i místní smluvní dopravu - pseudovláček. Jezdí na objednámí pro turistické skupiny podle jejich přání. Daleko více nás ale zaujala oprava střechy původní doškovou krytinou. Není to tady výjimka, většina domů je tak zastřešena. Tak a jsme doma. Jsou 4 hodiny odpoledne, máme za sebou skoro 65 km a největší naší touhou je sprcha.

Kliknutím na odkaz [velká mapa]se otevře nová záložka s možností pohybu kursoru ve výškovém profilu a tím pohybu po celé trase, s možností přiblížení, oddálení a změny typu mapy.
Powered by www.bikemap.net
polojasno oblačno
64,2 km.