motto :
každý, kdo odejde do důchodu, si začne po určité době vymýšlet ptákoviny
a protože nejsme s manželkou výjimkou, koupili jsme si horská kola . . .

15.09.2012 - Z Maishofenu kolem Zell am See k soutěsce Liechtensteinklamm a dále do Bischofshofenu.


Dnes vyrážíme na kolech rovnou od ubytovny v Kirchhamu. Jedu opět sám, po včerejších křečích se manželka na první část (50 km) ještě necítí a připojí se až u soutěsky Liechtensteinklamm. Tam se sveze naším cyklobusem i s kolem, prohlédne si soutěsku a až se já doplížím, pojedeme spolu do Bischoshofenu. Protože jedu pohodově, doufám, že mne ostatní dojedou. Jedu tentokráte kolem pravé strany jezera, první část po silnici, již cyklostezkou projíždím Bruck a pokračuji na Taxenbach. Cyklostezka je pohodová, většinou po rovnině nebo mírně zvlněná. Před Taxenbachem mne dojíždí skupina a tak už jedeme společně. Za Lendem se nečekaně mění pohodová cesta na dvě kilometrová prudká stoupání. Jen sebevrazi jedou, většina tlačí, funí a odpočívá. Po obou stoupáních krátký sjezd, a znovu, tentokráte mírné, stoupání k přečerpávací nádrži (takové naše malé Dlouhé stráně). Krátký oddych, prohlídka, fotografování a konečné vytoužený, dost prudký, sjezd (vylepšený slalomem mezi stádem koní - ty potvory jsou hrozně vlezlý, snad se chtěly mazlit) do Schwarzachu. Následuje už jen pohodička podél řeky Salzach a kraťoučké stoupání k soutěsce. Na parkovišti nacházím autobus, manželku i s proviantem a odpočinek.
Poslední úsek do Bischofshofenu, po rovině, podél řeky Salzach je jako vycházka, pro poslední úsek za elektrárnou využíváme levostrannou, téměř neznámou (a tedy nefrekventovanou) cyklostezku přímo po břehu řeky Salzach. Krátký průjezd městem, pro rozcvičení krátké ale prudké stoupáníčko kolem hřbitova a v dobré náladě dorážíme na parkoviště pod můstky. Tam se zrovna konají nějaké závody nebo ukázky skoků na umělém povrchu - je prostě na co koukat. Čekáme na cyklobus s lenochy, zraněnými a zesnulými cestou, nakládáme kola a frčíme na ubytovnu, sprchy a večeři. Na tachometru je 65,9km.

Kliknutím na odkaz [velká mapa] se otevře nová záložka s možností pohybu kursoru ve výškovém profilu a tím pohybu po celé trase, s možností přiblížení, oddálení a změny typu mapy.
Powered by www.bikemap.net
oblačno zataženo
65,9 km.