motto :
každý, kdo odejde do důchodu, si začne po určité době vymýšlet ptákoviny
a protože nejsme s manželkou výjimkou, koupili jsme si horská kola . . .

30.05. - 03.06.2012   Po rovině napříč Alpami PLUS - krátký úvod.


Cyklozájezd s cestovní kanceláří CK-TRIP do oblasti St. Martina am Tennengebirge, tedy oblasti Nízkých a Vysokých Taur, mezi masívy Dachstein a Tennengebirge, podél horských řek Taurach, Salzach, Gasteiner Ache a Lammer. Jízda po cyklostezkách, s většinou asfaltovým povrchem nebo povrchem zpevněným drobounkým kamenivem, vedených z cca 50% přírodou, ze 40% přímo podél komunikací. Ten zbytek je na jízdu přímo po komunikacích - dalo se to přežít i při hustém provozu - místní řidiči jsou velmi ohleduplní. A to vše jednotlivýmí horskými údolímí, v bezprostřední blízkosti hor, většinou po rovině (opravdu jen většinou, některé kopečky byly dost husté).
Jednotlivé trasy byly navrženy do 5-ti etap (viz. mapa):
 odpolední etapa "přímo z chodu => rovnou z autobusu" z Hintersee soutěskou Strubklamm na zmrzlinový pohár v Halleinu
 z Obertauernu přes Altenmarkt, Eben a hrozný kopec (jen pro otrlé a nesvéprávné) s usedlostí Halmgut zpět do St. Martina
 ze St. Martina přes Niedernfritz, Eben, Wagrain a St. Johann k soutěsce Liechtensteinklamm a dále až do Bischofshofenu
 okruh Gasteinským údolím z Dorfgasteinu do Bad Gastein (opět strmý kopec), na hrad Klammstein a zpět do Dorfgasteinu
 ze St. Martina přes Annaberg do Gollingu, k vodopádům a autobusu - super etapa, celá z kopce - a odjezd domů do Prahy
Organizace : Jelo se individuálně, podle itineráře a mapy (ne úplně podrobné, takže zabloudit nebyl tak velký problém), s možností vlastního dotváření programu, s dostatkem času na "kochání se", fotografování i případné občerstvení.
Pobyt : Pohodový penzion Heidi v horské obci St. Martin am Tennengebirge, mezi Dachsteinem a Tennengebirge, na rozvodí řek Lammer a Fritz. Kompletně vybavené apartmánky, český personál, dobrá bašta, pití za koruny - co více chtít.
Závěr : Cyklozájezd postavený na výjimečnosti prostředí Alp, s celkem dobrým zázemím včetně dopravy i s koly a poměrně slušnou organizací i příjemnými pracovníky CK-TRIP. Drobné nedostatky (málo podrobné itineráře a hlavně mapy) lze prominout. Celkem jsme na kolech najeli 217 km, je otázkou zda je to málo nebo dost.

.