motto :
každý, kdo odejde do důchodu, si začne po určité době vymýšlet ptákoviny
a protože nejsme s manželkou výjimkou, koupili jsme si horská kola . . .

31.08.2013 - 22. vejšlap povodím Mratínského potoka.


22.ročník Vejšlapu povodím Mratínského potoka se konal 25. května 2013, tedy v době, kdy jsme se proháněli na kolech na Flaeming-Skate. Přesto jsme si nechtěli nechat tuto trasu ujít a podle itineráře a mapky z webových stránek jsme si ji projeli sami, ovšem až po návratu z Alp. Je ráno, počasí je super a tak jsme vyrazili. Oproti itineráři jsme k rybníku v Bořanovicích nejeli rovnou, ale přes Bášť. Dále podle itineráře po polňačce do Březiněvsi, proti prodejně krbů pak doprava k závoře a pak po asfaltce přes most na D1. Ještě kousek a za silážní jámou odbočujeme doleva po žluté TZ do Ďáblic a následně přes Ládví až do Kobylis. Zde přecházíme na zelenou TZ, zajíždíme do parku a trochu bloudíme. Nevadí, vyjíždíme z lesa proti rohu léčebny v Bohnicích, odbočujeme doleva a na T-křižovatce se znovu napojujeme na zelenou TZ. Kousek po cyklostezce podél silnice a odbočujeme doleva, směrem na PP Velká skála. Nad Trojským zámkem znovu opouštíme itinerář a zelenou TZ a jedeme přímo, velmi prudkým sjezdem po panelce k lávce přes Vltavu. Zde odbočujeme doprava a cyklostezkou podél Vltavy míříme na Klecánky. V Podhoří si dáváme klobásku a pivko (Svijany) a naladění po opravdu dobré baště a sympatické obsluze pokračujeme do Klecánek k přívozu. Podle itineráře odbočujeme doprava po žluté TZ do Šulkovny. Tato volba se neukazuje jako moc dobrá, cesta je značně bahnitá v celém profilu. Částečně jedeme, částečně se brodíme, přecházíme potok a potom už je tu asfaltová cestička až do Přemyšlení. Znovu pohrdáme itinerářem, odbočujeme doleva na Klecany, projíždíme je kolem zámku a u betonárky odbočujeme doprava, kousek asfaltky, přejíždíme rovně obchvat Klecan a po zemědělské asfaltce jedeme na Drasta. U kalových poli odbočujeme doprava a po zemědělských asfaltkách jedeme do Klíčan. Projíždíme Klíčany, přejíždíme dálnici a odbočujeme doprava na Beckov. Sjezd do Sedlce, kousek směrem na Bořanovice a odbočka doleva na Bášť. Vracíme se po stejné cestě, jakou jsme ráno vyjeli, začína pršet, asi příjde bouřka.

Kliknutím na odkaz [velká mapa]se otevře nová záložka s možností pohybu kursoru ve výškovém profilu a tím pohybu po celé trase, s možností přiblížení, oddálení a změny typu mapy.
Powered by www.bikemap.net
polojasno déšť
46 km


Fotoaparát bez kontroly baterií nevydržel a po několika snímkách zkolaboval. Ještě že jsme jeli oblastí, kterou známe a kde je možné znovu kdykoli snímky pořídit.

.