motto :
každý, kdo odejde do důchodu, si začne po určité době vymýšlet ptákoviny
a protože nejsme s manželkou výjimkou, koupili jsme si horská kola . . .

13.10.2012 - 21. vejšlap povodím Mratínského potoka.


Tentokrát byl termín pochodu posunut až na polovinu října a trasa byla určena vysloveně nenáročná a krátká (39km). Rozhodli jsme se proto zúčastnit s tím, že:
- to bude vlastně takové oficiální ukončení naší letošní cyklistické sezóny, ale s předsevzetím, že
- si trasu budeme snažit v rámci možností alespoň o polovinu prodloužit a také zpestřit.
Včera odpoledne a celou noc silně pršelo, vše je silně promočené. Teď je ráno, úplně jasno, ale jen 5°C. Registrujeme se na hřišti v Líbeznicích a po 9 hodině startujeme směr Měšice. Plánovanou trasu po lesní a polní cestě mezi Měšicemi a Mratínem a mezi Mratínem a Kostelcem n/L nahrazujeme jízdou přímo po silnici a za mostem přes Labe už odbočujeme k řece. Cesta po pravobřežní navigaci je celkem sjízdná, louže jsou nepatrné a terén kamenitý. Dorážíme k odbočce na Borek a první prodloužení trasy. Jedeme proti proudu pokud lze - tedy až vlastně k odtokovému kanálu z Probošťských jezer. Konstatujeme že cesta je slušná a docela příjemná, v létě tam musí být super. Vracíme se k odbočce na Borek, projíždíme Borek a kolem Probošťáku přijíždíme do St.Boleslavi, k začátku nového mostu. Znovu odbočujeme z trasy, jedeme kolem areálu v Houšce a objíždíme Staré Labe. Stojí to za to - viz foto. Dojíždíme na konec cesty, potom kousek návrat, přejíždíme dálnici a již spořádaně projíždíme Nový Vestec, potom Kárané, přejíždíme lávku a končíme (jako obvykle) na obědě v hospodě U hřiště v Lázních Toušeň. Občerstveni (tentokráte bez piva) frčíme po levém břehu Labe do Brandýsa n/L a napojujeme se na oficiální trasu. Pokračujeme podél Labe na Kostelec n/L, trocha kličkování a míříme na Jiřice. Cesta podél Labe je trestem za rouhání a posměšky - rozbředlé tekuté bláto nad ráfky, objet se nedá. S úlevou vítáme odbočku od Labe, a již většinou po asfaltu projíždíme Jiřice, Čakovičky, Novou Ves, Měšice a končíme opět na hřišti v Líbeznicích. Nezbytný diplom a už nás čeká jen doma poctivé kafe a vana s horkou vodou.

Kliknutím na odkaz [velká mapa] se otevře nová záložka s možností pohybu kursoru ve výškovém profilu a tím pohybu po celé trase, s možností přiblížení, oddálení a změny typu mapy.
Powered by www.bikemap.net
jasno polojasno
61 km


Protože dnešní trasu i její části jsme již několikrát projeli, je fotografií jen tolik, aby zdokumentovaly atmosféru této akce.

.